Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка уметност бела орхидеја платно уметност од Кери Хан, 14х19

Трговска марка уметност бела орхидеја платно уметност од Кери Хан, 14х19

DEN 1530.08
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галеријата завиткана од уметноста се одликува со бели орхидеи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.