Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Серија за кревети за слатки домашни колекции - Дополнителен мек микрофибер длабок џеб сет - Фуксија, кралица

Серија за кревети за слатки домашни колекции - Дополнителен мек микрофибер длабок џеб сет - Фуксија, кралица

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Нашата слатка домашна колекција 1800 серии 100% комплети за микрофибер се помеки и начин потрајни од вашите просечни египетски памучни чаршафи. Тие се дишат, отпорни на брчки, обезбедуваат длабоки џебови, двојно четкани од двете страни за да обезбедат меко и удобност за спиење во текот на целата ноќ. Нивната мекост, издржливост, дишење и својства за влага за влага ги прават одличен избор за оние што бараат удобна и опција за постелнина со ниско одржување. Синтетичките влакна се силни и еластични, дозволувајќи им да издржат редовна употреба и честа миење без да ја изгубат својата форма или текстура. Со соодветна грижа и одржување, микрофибер листовите можат да обезбедат удобно и луксузно искуство за спиење за следните години. Нашите опремени чаршафи се еластизираат околу целиот лист и вклучуваат катчиња за да го задржат вградениот лист да не се одвиваат во текот на ноќта. Овие листови со длабоки џебови лесно ќе се вклопат на кој било вид душек (до 14 "). Овие листови се исто така овластени ОЕКО-Текс, што значи дека не содржат штетни материи или хемикалии, обезбедувајќи квалитетна удобност и велнес. Достапни во различни Големини и многу опции во боја, вклучително и : близнак, близнак XL, Full, кралица, крал, кралот на Калифорнија и специјални големини за вашиот поделен крал или постелнина на кралицата РВ. Важно е да изберете точна големина за да се обезбеди вклопување и спречување на лизгање или Бундинг. Покрај тоа, микрофиберните чаршафи често се третираат со специјални завршувања за да ја подобрат нивната издржливост, како што се отпорност на смалување, отпорност на избледување и отпорност на дамки. Слатка домашна колекција за кревети сет - Длабок џеб со 4 парчиња постелнина - 1800 хотел луксузен мек двојно двојно двојно двоен Четкан микрофибер - брчки, избледени, отпорни на дамки, хипоалергичен. Изберете од над 30+ живописни опции во боја . Нашиот сет на листови Карактеристики : Лесен, дише и кул на допир . Супер мека и свиленкаста ! . Не е потребно пеглање, врвен квалитет на брчки без издржлива ткаенина. Засилена еластична еластична околу вградениот лист со катчиња. Длабоки џебови : одговара на душеци до 14 "длабоки. РВ кралицата се вклопува до 10" длабоко . ОЕКО-Текс сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии. Нашите листови сет големини : комплети за двојни 3 PC листови вклучуваат : 1 рамен лист 66 "x 94" 1 Ограничен лист 39 "x 75" 1 перница 20 "x 30" Twin XL 3 PC листови сет вклучува : 1 рамен лист 102 "x 66" 1 Ограничен лист 39 "x 80" 1 перница 20 "x 30" Комплетни 4 PC листови сет вклучуваат : 1 рамен лист 81 "x 96" 1 поставен лист 54 "x 75" 2 перници 20 "x 30" кралица 4 PC листови сет вклучува : 1 Рамен лист 90 "x 102" 1 Ограничен лист 60 "x 80" 2 перници 20 "x 30" RV кратка кралица 4 PC листови сет вклучува : 1 рамен лист 99 "x 90" 1 вграден лист 60 "x 75" 2 перници 20 " X 30 "King 4 PC листови сет вклучува : 1 рамен лист 102" x 105 "1 Ограничен лист 78" x 80 "2 перници 20" x 40 "Сплит Кинг 5 PC листови сет вклучува : 1 рамен лист 108" x 102 "2 Опредениот лист 80 "x 39" 2 перници 20 "x 40" Калифорниски крал 4 PC листови сет вклучува : 1 рамен лист 108 "x 102" 1 Вметнат лист 72 "x 84" 2 перници 20 "x 40".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.