Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ерин Гејтс Од Момени Шумска Антилопа Рачно Тафтувана Волна Современа Сина Површина Килим 10' 14'

Ерин Гејтс Од Момени Шумска Антилопа Рачно Тафтувана Волна Современа Сина Површина Килим 10' 14'

DEN 1682.88
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Небесен син градиент му дава неочекуван пресврт на егзотичниот модел на овој модерен тепих. Тепихот со животински принт е повторно замислен во спектар на небесни нијанси, со појава на омбре од меки сини тонови и попрскани точки што укажуваат на карактеристичните ознаки на скривалиштето на антилопата. Декоративна покривка за подови изработена за секојдневно живеење, рачно тафтуваните природни волнени влакна на килимот обезбедуваат кадифен текстура која е мека колку што е стилска. ПЕЧАТЕЊЕ ВО СТИЛОТ НА САФАРИ : со изглед инспириран од животот на саваната, овие печатени теписи ја истражуваат дивата страна на дизајнот на ентериер со додавање на омбре ефект на целиот принт. ЕКСПЕРТСКО ТАФТУВАЊЕ : Изработена Во Индија, рачно тафтуваната конструкција е издржлива и еластична, правејќи траен прибор за годините што доаѓаат. СЕКОЈДНЕВЕН ИЗГЛЕД : целиот стил ја зрачи забавата на животот на сафари како текстурален слој под масичките, каучите, дури и креветчињата за бебиња. СРЕДЕН ПРОФИЛ КУП : средна висина на купот од 0,37 инчи го прави овој килим совршен за секој внатрешен амбиент. НАПРАВЕН ДА ТРАЕ : Изработен од природна волна, овој килим е тафтуван за да ви трае во годините што доаѓаат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.