Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Момени Комо Област Килим

Момени Комо Област Килим

DEN 2880.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Оваа област килим е едноставно тепих, често многу помал од димензиите на собата. За разлика од тепихот од ѕид до ѕид, кој се протега низ целата просторија, теписите од областа доаѓаат во различни големини. Некои килими се геометриски (често правоаголни или кружни во форма), додека други доаѓаат во неправилни, органски форми. Овој лесен, пренослив квалитет-плус нивната огромна разновидност во бои, дезени и текстури ги прави килимите од областа одличен дизајн погоден за простори од секоја форма и големина. Внатрешен/Надворешен Килим. Произведено Во Турција. Машина Направена. Материјал : 100% Полипропилен. Висина На Купот : 0,1".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.