Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Нашите рани времиња : историска скица На Сент Албанс Тауншип Од Џозеф М. Скот

Нашите рани времиња : историска скица На Сент Албанс Тауншип Од Џозеф М. Скот

DEN 0.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Кожено издание. Јазик : англиски Кожа Врзување На 'рбетот и Аглите Со златен лист печатење на' рбетот. Препечатени од 1873 издание. Не се направени никакви промени во оригиналниот текст. Ова не е препечатено или ocr ' reprint. Илустрациите, Индексот, доколку ги има, се вклучени во црно-бело. Секоја страница се проверува рачно пред печатење. Бидејќи оваа книга е препечатена од многу стара книга, може да има некои страници што недостасуваат или недостатоци, но ние секогаш се обидуваме да ја направиме книгата што е можно поцелосна. Преклопувањата, доколку ги има, не се дел од книгата. Ако оригиналната книга е објавена во повеќе томови, тогаш ова препечатување е од само еден том, а не од целиот сет. Доколку сакате да нарачате одреден волумен или сите томови, можете да не контактирате. ДОПОЛНИТЕЛНИ 10 ДЕНА ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ЗА ОБРАБОТКА БИДЕЈЌИ КНИГИТЕ ВРЗАНИ ЗА КОЖА СЕ ЦЕЛОСНО РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ. Шиење врзување за подолг живот, каде што блокот на книгата е всушност зашиен (смит зашиен/сошиен дел) со конец пред врзување што резултира со потрајен тип на врзување. Страници : 24 Наслов : Нашите рани времиња : историска скица На Сент Албанс тауншип / Од Џозеф М. Скот (1873) [Кожен] Автор : Скот, Џозеф М. нашите рани времиња : историска скица На Сент Албанс тауншип / Од Џозеф М. Скот (1873) [Кожен].

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.