Примарно Злато Каратно Бело Злато 5х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 5х Овален Родолит Гранат И Дијамантски Прстен

DEN 928.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Нудејќи ја вистинската количина на искра, овој женски прстен од бело злато од 14 карати е едноставно совршен. Едноставно украсен со 5х3мм овална форма родолит гранат скапоцен камен во центарот со блескави vs2/SI1 јасност круг дијамант на двете страни. Овој волшебен прстен доаѓа во големина на прст 6 и скапоцен камен тежи 0,26 cttw.Метална Тежина : 1,24 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1 до 4мм (заострен)Големина На Прстен : 6гемстоун Детали : Тип : Родолит Гранетпородилен Камен Месец : Јуни Боја : Редцут : Фацетедслика : Овализа : 5мм х 3ммвежина : 0,26 Cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongdiamond детали : јасност : Vs2/Si1color : G-Ibirthstone Месец : Април : facetedshape : Тркалезна Големина : 1,3 mmweight : 0,02 Cttwquanty : 2 Поставување Накит : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршен за чување Или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.