Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Студио -- Иан Шрагер

Студио -- Иан Шрагер

DEN 3.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Никогаш немало мравки и никогаш нема да имауште еден ноќен клуб кој ќе му конкурира на чистиот гламур, енергија и дива креативност што Беше Студио 54. Сега, во првата официјална книга за легендарниот клуб, косопственикот Иан Шрагер претставува спектакуларен том преполн со фотографии со ѕвезди и personal приказни од најголемата забава на сите времиња. Од моментот кога беше отворен во 1977 Година, Студио 54 го прослави спектаклот и вети бескрајна парада на ништо. Иако постоеше само три години, служеше како катализатор кој собра некои од најпознатите и најкреативните луѓе во светот. Брзо стана познат по својата листа на гости на славни личности и уникатно шик клиентела. Од најсовремените дисплеи за осветлување до неговите елаборирани комплети, тоа беше почеток на ноќниот клуб како уметност за изведба. Сега, Студио 54 го истражува овој културен цајтгајст и ни дава личен извештај На Шрагер од прва рака за тоа како било да се создаде и да се води најпознатиот ноќен клуб на наше време. Со стотици фотографии, од кои многу никогаш порано не биле видени, од познати личности и убави луѓе и привлечни приказни и цитати од културни светилници Како Лиза Минели, Дејвид Гефен, Брук Шилдс, Пат Кливленд и Дајан фон Фурстенберг, овој возбудлив волумен ја прикажува дивата енергија и блескавата креативност на er. Едно Од најважните културни знаменитости на дваесеттиот век, Студио 54 продолжува да инспирира со својот легендарен гламур. Овој возбудлив волумен е задолжителен за љубителите на стилот и модата денес.Автор : Иан Шрагерпубликатор : Рицоли Меѓународни Публикацииобјавени : 09/05/2017 страници : 396врзувачки Тип : Тврда Прекривка : 8.00 lbs Size : 13.00 h x 11.70 w x 1.50 d ISBN : 9780847843442за Авторот Шрагер е претприемач, хотелиер и реал Инвеститорот На имот Поврзани Со Создавањето На Бутик Хотели. Тој се стекна со слава како сосопственик и коосновач, со Стив Рубел, Од Студиото на ноќниот клуб 54 во 1977 година, а потоа И Паладиумот во 1985 година. Боб Колачело, специјален дописник на Саемот За Суета, беше уредник на Списанието Интервју 12 години и е автор на неколку книги, вклучувајќи Го И Светиот Терор : Closeи Ворхол Одблизу. Никогаш немало—и никогаш нема да има-уште еден ноќен клуб кој ќе му конкурира на чистиот гламур, енергија и дива креативност Тоа Беше Студио 54. Сега, во првата официјална книга за легендарниот клуб, косопственикот Иан Шрагер претставува спектакуларен том преполн со фотографии со ѕвезди и personal приказни од најголемата забава на сите времиња. Од моментот кога беше отворен во 1977 Година, Студио 54 го прослави спектаклот и вети бескрајна парада на ништо. Иако постоеше само три години, служеше како катализатор кој собра некои од најпознатите и најкреативните луѓе во светот. Брзо стана познат по својата листа на гости на славни личности и уникатно шик клиентела. Од најсовремените дисплеи за осветлување до неговите елаборирани комплети, тоа беше почеток на ноќниот клуб како уметност за изведба. Сега, Студио 54 го истражува овој културен цајтгајст и ни дава личен извештај На Шрагер од прва рака за тоа како било да се создаде и да се води најпознатиот ноќен клуб на наше време. Со стотици фотографии, од кои многу никогаш порано не биле видени, од познати личности и убави луѓе и привлечни приказни и цитати од културни светилници Како Лиза Минели, Дејвид Гефен, Брук Шилдс, Пат Кливленд и Дајан фон Фурстенберг, овој возбудлив волумен ја прикажува дивата енергија и блескавата креативност на er. Едно Од најважните културни знаменитости на дваесеттиот век, Студио 54 продолжува да инспирира со својот легендарен гламур. Овој возбудлив волумен е задолжителен за љубителите на стилот и модата денес.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.