Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Основна Библиотека за Пијано на алфред: Основна Книга За Часови По Курс За Пијано На Алфред, Бк Е: За Младиот Почетник

Основна Библиотека за Пијано на алфред: Основна Книга За Часови По Курс За Пијано На Алфред, Бк Е: За Младиот Почетник

DEN 136.48
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Основниот Подготвителен Курс на алфред, Нивоа а Преку Ф, беше напишан за да одговори на побарувачката за курс за студирање по пијано дизајниран специјално за студенти кои имаат пет години и повеќе. Овој курс нуди внимателно воведување на основи, музика која удобно се вклопува под нормалниот распон на раката на младиот студент, плус постојано засилувањесето тоа доведува до резултати надвор од оние генерирани од други методи на пијано. По Лекцијата Книга Д, студентот може да напредува За Да Го Подготви Курсот, Лекцијата Е Или да избере да оди директно во побрзото Ниво 2 Од Основната Библиотека За Пијано На Алфред. Целосниот Курс За Подготовка се состои од шест книги (Нивоа а Преку Ѓ). Основниот Подготвителен Курс на алфред, Нивоа а Преку Ф, беше напишан за да одговори на побарувачката за курс за пијано студија наменета за студенти кои имаат пет години и повеќе. Овој курс нуди внимателно воведување на основи, музика која удобно се вклопува под нормалниот распон на раката на младиот студент, плус постојано засилувањесето тоа доведува до резултати надвор од оние генерирани од други методи на пијано. По Лекцијата Книга Д, студентот може да напредува За Да Го Подготви Курсот, Лекцијата Е Или да избере да оди директно во побрзото Ниво 2 Од Основната Библиотека За Пијано На Алфред. Целосниот Курс За Подготовка се состои од шест книги (Нивоа а Преку Ѓ). Основната Книга за Часови по Курс За Пијано На алфред, Бк Е : За Младиот Почетник.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.