Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
1. во. Fnpt Стил Камери И Жлеб Спојка

1. во. Fnpt Стил Камери И Жлеб Спојка

DEN 2015.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

производите опфаќаат широк спектар на примена во различни индустрии, како што се автомобилската индустрија, одржувањето и изградбата на возниот парк. Ние го постигнавме лидерот во индустријата во висококвалитетни пневматски додатоци и фитинг, гордо живеејќи до нашето наследство на супериорни производи и сигурност. Карактеристики 1. 25 во. Фнпт Стилска Камера И Спојка Со Жлебови Оваа 1 1/4" стилската камера и спојката со жлебови се во согласност СО воените спецификации 27487а стилските спојки со камери и жлебови нудат максимум 150 ПСИ и се совршени за индустриски флоти и рударски апликации максимален работен притисок 150 фунти по квадратен инчи Спецификации Материјал Тип : Полипропиленестил : камера и дел од Жлебот ТИП НА ПОВРЗУВАЊЕ : ЖЕНСКА Нишка, Машки Адаптер Нпт Големина На Конец : 1 1/4" нпт димензија : 2.31" х х 2.69" В Х 2.62" лесна тежина : 1.83 фунти - шку : zx9mlt348 производите опфаќаат широк спектар на примена во различни индустрии, како што се автомобилската индустрија, одржувањето и градежништвото на возниот парк. Ние го постигнавме лидерот во индустријата во висококвалитетни пневматски додатоци и фитинг, гордо живеејќи до нашето наследство на супериорни производи и сигурност. Карактеристики 1.25 во. Fnpt Стил Камери И Жлеб Спојка. Ова 1 1/4" стил камери иplам спојка во согласност со воените спецификации 27487. Спојките со камери и жлебови во стил нудат максимум 150 PSI и се совршени за индустриски. Флота и рударски апликации. Максимален работен притисок 150 фунти по квадратен инч. Спецификации Тип На Материјал : Полипропилен. Стил : камери и жлебот дел . Тип на поврзување : Женска нишка, машки адаптер . Нпт нишка големина : 1 1/4" НПТ . Димензија : 2.31" H x 2.69" W x 2.62 " L. Тежина : 1.83 Фунти. - ШКУ : ZX9 MLT348.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.