Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Цврст 14к Бело Злато 6х Овален Симулиран Сафирing ЦЗ Прстен

Цврст 14к Бело Злато 6х Овален Симулиран Сафирing ЦЗ Прстен

DEN 10525.60
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Материјал : Примарна - Чистота : 14кфиниш : Полиран Камен Тип_1 : Симулиран Тип На Сафирестон_2 : Симулиран CZStone Color_1 : Blue Stone Color_2 : Whitestone Quanti_1 : 0,65 ct Stone Тежина_2 : 0,012 Ctstone Clarity_2 : I2 (А)Материјал : Примарна : златна комплетност : Комплетна (Вклучени Се Сите Камења)Форма На Камен_1 : Овалстоун Форма_2 : Големина На Кружен Камен_1 : 6.00 Х 4.00 Ммстоун Големина_2 : 1.4 Ммстоун Третман_1 : Греење Тип На Производ : накит тип на накит : прстени Продадени по единица : секој пол : женски Материјал : Примарен - Боја : Белење Тип : Скапоцен камен Cut_1 : Facetedstone Cut_2 : Facetedstone Создавање Метод_1 : Simulatedstone Создавање Метод_2 : Simulatedstone Месец_1 : (09) септември Birthstone месец_2 : (04) Aprilstone Боја Одделение_2 : g-istone Квалитет_1 : вистински 14k злато : Овој Прстен Може Да Се Изработи И Во вашиот избор На Цврсто 14к бело, жолто или розово злато За Иста Цена. Прстените на голдија се печат со "14К" како симбол на автентичност и ветување за исклучителен квалитет. 14к златото нема да оксидира или обезбојува. Носете го овој прстен секој ден, насекаде!. ДЕТАЛИ : овој прстен има ааа квалитетна кубна цирконија. ЦЗ се рачно поставени, високо полирани во цврста/вистинска златна поставка од нашите искусни златари. НАДГРАДБА НА ВИСТИНСКИ ДИЈАМАНТИ : Доколку се побара, можеме да ја монтираме и оваа ставка со симулирани дијаманти. Ве молиме контактирајте не за цените. ПОДГОТВЕН ЗА ПОДАРОК : за себе или за некој близок, овој вистински златен златен прстен од 14к е совршен подарок за родендени, годишнини, дипломи, свадби, свршувачки, невестински забави, Денот на Мајката, Денот На Вљубените, Божиќ или само за да кажете "те сакам."Тоа е совршена алтернатива за симулирани дијаманти ископани на земја и двојки, како и прстен" безбеден за одмор"," секојдневен "прстен и/или прстен" ветување". ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО : вашето купување е придружено со 30 ден, без проблеми, гаранција за враќање на парите и пристигнува со бесплатен подарок. Во случај да не сте задоволни со купувањето после тоа, ве молиме контактирајте не директно. Ние сме компанија со седиште ВО САД и се гордееме со супериорната услуга за клиенти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.