Луксузни Коверти За Покана, 1 4, Гранат, 1000 Пакет

Луксузни Коверти За Покана, 1 4, Гранат, 1000 Пакет

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Дали барате висококвалитетен плик А7 за покани, соопштенија, честитки и многу повеќе? Овие пликови се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до свечени. Модерниот квадратен заден размавта додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од с, се одликува со метод на запечатување со лупење и притискање! Едноставно отстранете ја лепливата лента од внатрешната страна на задниот размавта и притиснете надолу за да ги запечатите пликовите. Секој пат ќе добиете одличен печат, не е потребно навлажнување. 80 килограми. пликовите со тежина на текст се одличен избор бидејќи се околу двојно подебели од обичната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без свиткување или кинење. КОГА се печатат, ЛУКСУЗНИТЕ пликови се надополнети со широк спектар на бои за мастило. Нема да мора да се грижите за заглавување хартија, солзи или размаски со мастило со овие пликови. Тие се дизајнирани за компатибилност со ласерски и инк-џет домашни печатачи. Овие пликови се идеални и за рачно решавање белешки и покани. Без разлика дали користите гел пенкало или калиграфски пенкала, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на дамки. Овие пликови за покани А7 се со димензии 5,25 " х 7,25 "(133,35 мм х 184,15 мм). Тие исто така можат да соберат пликови или хартија со помала големина внатре, вклучувајќи А1, А2, А4 и А6. Ако сте задолжени за пликови за свадба, забава, одмор, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, ЛУКС 80 фунти. Пликовите со гранат се издржлива и квалитетна опција за сите ваши потреби за планирање забави. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Боја : Гранат. Големина : 5 1/4 во х 7 1/4 во. Количина : 1000/Пакување.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.