Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Џез Сабат - Том. - Винил

Џез Сабат - Том. - Винил

DEN 1.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Долгогодишниот Блек Сабат/ози озборн кис И гитаристот Адам Вејкман (Како Милтон Кинс) се вратија со џез сабат Вол. 2.Според белешките на лагер, БРИТАНСКОТО џез трио Џез Сабат снимаше 2 албуми во 1969 година кога се случи катастрофа. Нивниот деби албум беше откажан, а нивниот втор албум беше одложен; оставајќи простор за одреден бенд Од Бирмингем да стане познат со свирење метални верзии на нивните џез песни; тврдејќи дека тие се нивни. Џез Сабат беа немоќни да направат нешто во врска со тоа.Нивната 50-годишна серија несреќи заврши во 2020 година со откривањето на нивниот деби албум мастер ленти и следното повторно издавање на албумот. Сега, повторно обединети по 52 години, Џез Сабат влезе во студиото и го заврши снимањето на нивниот втор албум.Со кражбата на бендот од бирмингем разоткриена, Милтон Кинс и неговите колеги сега можат да ги претстават овие песни во нивната оригинална форма, надополнети со 52-годишно искуство, енергија.. и бес.Мирниот "Симптом На Универзумот", целосната 8-минутна верзија на "Параноична" (не таа метална последователна верзија што секој ја знае) и секако песната по која другиот бенд толку бесрамно се именуваше.Албум Песни1. Параноид2. Сноублинд3. Зад Ѕидот На Спиењето4. Сабра Кадабра5. Симптом На Универзумот 6. Н. И. Б7. Блек Сабат Џез Сабат - Том. 2 - Винил.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.