Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хана Енлоф-Голи Коски-Винил

Хана Енлоф-Голи Коски-Винил

DEN 271.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Хана веќе има голем број обожаватели во САД. Како главен текстописец, гитарплеер и пејач Во дуото Добра Жетва таа освои барем делови на земјата последниве години. Дуото има добар број следбеници на нивните социјални медиуми, а особено нивната насловна страница На Џони Мичелс Вудсток беше голем вирусен хит. Како солоартист хана продолжува да ги истражува своите музички корени, некаде во пејзажот на американа и фолк, со паметен пејач/текстописец-допир. Гитара за подароци, многу добар пејач и врвен текстописец. Првиот единствен Проток што го спуштате го започнува и го започнува патувањето во сопствениот свет на Хана. Вториот сингл, Tick Tick Tock, ја прикажува реномираната шведска пејачка Ана Илис. Соло деби кое покажува дека Хана е можеби дури и силна сама! "Хана Енлоф - Голи Коски - Винил Издавачка Куќа : Гамлестанс Грамофон. Музички Жанр : Народна Музика.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.