Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Послужавник Стил Кука Монтирани Безбедно Заклучување Лулка Велосипед Решетката

Послужавник Стил Кука Монтирани Безбедно Заклучување Лулка Велосипед Решетката

DEN 1375.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Без разлика дали одите на семејно патување до велосипедските патеки или викенд кампување, ќе ви треба безбеден начин за влечење на сите велосипеди. Држач За Кука Монтиран Во Стилот НА Фиоката Безбедно Заклучување Прилагодливата Решетка за Велосипеди со Лулка лесно ќе носи до 2 велосипеди и ќе ги држи заклучени за возење.Анти-нишањето 1 1/4-инчен стебло се вклопува во отворот на цевката за приемник за приколка од 1 1/4 инчи и ќе го ограничи нишањето и штракањето на патот. Вклучен е ракав за адаптер што ќе овозможи ова да се поврзе со цевка за приемник од 2 инчи. Оваа решетка се одликува со заклучување, обложени рачки што се заклучуваат на рамките на велосипедот за дополнителна заштита. Крцкалките се клучни за својства против кражба додека вашите велосипеди се без надзор.Одликувајќи се со прилагодливи лулки, оваа решетка може да прими различни стилови и големини на велосипеди и може да собере до 2 велосипеди со максимален капацитет на тежина од 90 килограми. Издржливо конструирана и заштитена со карбидна црна завршница во прав, оваа решетка за велосипеди може да ги издржи елементите.Погодно влечете ги семејните велосипеди до вашата следна авантура со Држач За Држач Монтиран На Кука За Безбедно Заклучување Прилагодлива Решетка за Велосипеди за Лулка. Багажник за велосипеди монтиран на кука, кој безбедно држи до 2 велосипеди со капацитет на тежина од 90 килограми. Лулките во стилот на послужавник ги одржуваат велосипедите целосно безбедни со 3 точки на контакт. Карактеристики крцкави раце што се заклучуваат на рамките за велосипеди за дополнително уверување за време на патувањето. Крцкалките се управувани со клуч за да се одврати кражбата и да се чуваат велосипедите безбедни додека се без надзор. Решетката може да се прилагоди на различни големини и стилови на велосипеди со прилагодливи лулки. Обложените краци за крцкање обезбедуваат дополнителна заштита на рамки за велосипеди и засолниште од прекари и гребнатини. Навојните ограничувања против нишање на стеблото се нишаат за време на патувањето и ќе одговараат на отворите на приемникот за приколка од 1 1/4 инчи. Страните се преклопуваат кога не се користат за компактно складирање; решетката се навалува подалеку од возилото за удобен заден пристап. Велосипедите за товарење и истовар се олеснија со дизајн во стилот на послужавник. Издржливо конструиран и заштитен со карбидна црна завршница во прав. Вклучени адаптер ракав ви овозможува да се качи на 2-инчен приемник цевка отворање. Тежина капацитет : 90 фунти. Боја : Црна. Димензии( L x w x H) : 33.63 x 59.88 x 42.38 инчи. Тежина : 46 фунти. Производители гаранција : 1-годишна гаранција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.