Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Опти МАГ273Р 27 Целосна HD LED Игри Лцд Монитор-16: - Црна

Опти МАГ273Р 27 Целосна HD LED Игри Лцд Монитор-16: - Црна

DEN 0.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Визуелизирајте ја победата со msi Оптикс MAG273 R рамен esports gaming монитор. Оптикс MAG273 R е изграден за да ви даде конкурентна предност со стапка на освежување од 1920x1080, 144hz, панел за време на одговор од 1ms. Во комбинација Со бесплатна технологија За Синхронизација, Оптикс MAG273 R може да одговара на стапката на освежување на екранот со ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР за ултра-мазна игра. Достигнете го врвот на потопување со најновите технологии вклучени во мониторите ЗА ИГРИ НА МСИ. IPS Панел-Оптимизирајте ги боите и осветленоста на екранот за да го подобрите вашето искуство со гледање. ФХД Висока Резолуција – Игрите ќе изгледаат уште подобро, прикажувајќи повеќе детали во резолуцијата НА ФХД. 144hz Стапка На Освежување-реагирајте побрзо со помазни рамки. Време На Одговор од 1ms-Елиминирајте го кинењето на екранот и променливите стапки на слики. ИГРИ НА СРЕЌА ОСД Стан-Се Создаде совршен поставувања за гледање за вашите игри. HDR Подготвени-Зачудувачки визуелни слики преку контраст и прилагодување на сенката. Ноќна Визија-Паметен црн тјунер за да го разубавите денот со изнесување на фините детали во темните области. Широк Спектар На Бои-боите и деталите на Играта ќе изгледаат пореално и префинето. Прилагодлив Држач-Лесно менувајте ја положбата на мониторот за максимална ergономија. Amd Free Sync Премиум Технологија-солза слободен, пелтечење слободен, течност игри.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.