Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
- ЕЗ-ДОСТИГНЕ Флексибилна Слама, 14. Оз, Мулти-Употреба

- ЕЗ-ДОСТИГНЕ Флексибилна Слама, 14. Оз, Мулти-Употреба

DEN 191.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Производ ЗА Повеќекратна Употреба WD-40 го штити металот од ' рѓа и корозија, продира во заглавени делови, ја поместува влагата и подмачкува речиси ништо.WD-40 EZ-ДОФАТ има прикачена 8-инчна флексибилна слама која се наведнува и ја задржува својата форма за да влезе во тешко достапни места. Wd - 40 Мулти-Употреба Производ, ЕЗ-ДОСТИГНЕ Флексибилни Слама, 14.4 мл Бидете Подготвени за Ништо. Овој повеќенаменски лубрикант е навистина "комплет алатки во конзерва". Искористете ја моќта НА WD-40 додека ја завршувате секоја работа со леснотија. Оваа формула постои повеќе од 65 години и се покажа ефикасна за над 2.000 различни намени. 8" Флексибилна Слама. Оваа слама се наведнува и ја задржува својата форма овозможувајќи ви да влезете во тие тешко достапни простори. Сламата прска на два начина. Превртете го нагоре за поток или надолу за прскање додека решавате проблеми, еден проект одеднаш. Една Формула. Пет Функции. Производ за Повеќекратна Употреба WD-40 нуди една формула со пет функции. Подмачкува, продира, штити, отстранува и ја поместува влагата. Производ за Повеќекратна Употреба WD-40 не користи Силикон, керозин, вода, графит или хлорофлуоројаглероди (CFCs). Овој спреј за подмачкување може да се користи на алуминиумски тркала, мотори, тримери за жива ограда, шарки, велосипеди и сите навртки и завртки што ги фрлате на патот. Флексибилната слама пристапува до тешко достапни места бидејќи длабокото продорно масло го олеснува животот. Безбедно За Речиси Ништо. Производ за Повеќекратна Употреба WD-40 е безбеден за гума, метал, дрво и повеќето пластика (избегнувајте употреба на поликарбонат и проѕирна полистиренска пластика). Користете го на вашиот велосипед за да спречите ' рѓа или да спречите лепење кал, или на спортска опрема како палки за голф и метални бејзбол палки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.