Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Алберто Кулвер едноставен вид крем за ден на кожата, 1. мл

Алберто Кулвер едноставен вид крем за ден на кожата, 1. мл

DEN 210.88
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Дневен крем, витален витамин 1,7 мл (50 g) SPF 15. UVA/UVB крем за сончање. Чувствителни експерти за кожа. 2 витални витамини; 3 хранливи материи кои сакаат кожа; 0 Без парфем, нема бои. Витамин добрина за природно здрав изглед на кожата. Нашиот витален крем за витамин Ден SPF 15, совршен спој на корисни состојки и витамин добрина, ја штити и навлажнува кожата цел ден. Совршено особено за чувствителна кожа. Едноставна добрина : 2 витални витамини : про-витамин Б5 помага во обновување, омекнување и мазно; Навлажнувачот на витамин Е помага во подобрување на состојбата на кожата. 3 хранливи материи кои сакаат на кожата : глицерин хидрира и храни; Алантоин помага во омекнување; Бисаболол помага да се смири и смири. 0 Без парфем, нема бои : Нема груби надразнувачи кои можат да ја вознемират вашата кожа. Тестиран дерматолог. Некомедогени. Хипоалергичен. По чистењето, нанесете рамномерно на лицето и вратот со прсти пред изложеноста на сонце. За деца под 6 месеци, прашајте лекар. Само за надворешна употреба. Се чува вон дофат на деца. Ако се проголта, веднаш добијте медицинска помош или веднаш контактирајте со центар за контрола на отров. Кога го користите овој производ, чувајте ги од очите. Исплакнете со вода за да се отстрани. Престанете да користите и прашајте лекар дали се развива осип и иритација и трае. Наменети за умерена дневна заштита на сонцето од инцидентна изложеност на сонце. За продолжена изложеност на сонце, користете дополнителна сончање. 1,7 мл (50 g) Мелроза Парк, IL 60160 866-752-4602 дневен крем, витален витамин. SPF 15. UVA/UVB Sunscreens. Чувствителни експерти за кожа. 2 витални витамини; 3 хранливи материи кои сакаат кожа; 0 Без парфем, нема бои. Витамин добрина за природно здрав изглед на кожата. Нашиот витален крем за витамин Ден SPF 15, совршен спој на корисни состојки и витамин добрина, ја штити и навлажнува кожата цел ден. Совршено особено за чувствителна кожа. Едноставна добрина : 2 витални витамини : про-витамин Б5 помага во обновување, омекнување и мазно; Навлажнувачот на витамин Е помага во подобрување на состојбата на кожата. 3 хранливи материи кои сакаат на кожата : глицерин хидрира и храни; Алантоин помага во омекнување; Бисаболол помага да се смири и смири. 0 Без парфем, нема бои : Нема груби надразнувачи кои можат да ја вознемират вашата кожа. Тестиран дерматолог. Некомедогени. Хипоалергичен. A.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.