Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ѓердан од ланец на врски од не'рѓосувачки челик со сребрен тон од не'рѓосувачки челик

Ѓердан од ланец на врски од не'рѓосувачки челик со сребрен тон од не'рѓосувачки челик

DEN 3.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Лесен ѓердан за врски со врски со сребро тон во полиран не'рѓосувачки челик, совршен за секојдневно носење. Ова е модерен накит од 24-инчен не'рѓосувачки челик со изглед на изопачено јаже. Калезот на јастог од јастог гарантира дека ова машко парче останува безбедно на вратот додека останувате активни во текот на денот. Машкиот накит за алтернативни метали неодамна се прошири за да ги вклучи алтернативните метали волфрам, не'рѓосувачки челик, кобалт, титаниум и танталум. Овие современи метали се поприфатливи и потрајни од традиционалното злато и сребро и имаат низа карактеристики за да одговараат на личен вкус. Оддалечувајќи се од конвенционалниот накит, алтернативните метали ја охрабруваат индивидуалноста на потрошувачите и обезбедуваат добри опции за секој животен стил. Накитот од не'рѓосувачки челик не'рѓосувачки челик е изработен од легури базирани на железо што содржат хром што покажува голема издржливост. Не'рѓосувачки челик е отпорен на електрична енергија, корозија и оксидација и нема да 'рѓа кога е изложена на воздух, вода, па дури и некои киселини. Совршен за секојдневно носење, накит од не'рѓосувачки челик е издржлив и отпорен на опаѓачки. Неговата сјајна завршница на сребрен тон го прави ефтина алтернатива на скапоцените метали и нејзината сила и грубост ќе обезбедат вашите прстени, нараквици и ѓердани да траат со години. Не'рѓосувачки челик е 100% рециклирачки. Идеја за подароци претставуваат безвременски прстен, нараквица или ѓердан во секоја пригода. Подгответе ги вашите подароци за роденден, годишнина, свадба, дипломирање и празници, како што се Денот на вineубените, Денот на мајката, Денот на таткото, Денот на благодарноста и пријателите и празниците за Божиќ и декември. Подароците со само затоа што денес се тренд . Грижа избришете со мека крпа за чистење. Не изложувајте на хемикалии во домаќинството. Избегнувајте контакт со други метали и скапоцени камења за да спречите гребење . Безбедносен алтернативен метал и скапоцен метал накит можат безбедно да се отстранат со вистинските алатки за време на итни ситуации. Ве молиме контактирајте со вашата локална болница или противпожарна служба во случај на вонредни состојби.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.