Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Одлична вредност органски шеќер од кокос, Оз

Одлична вредност органски шеќер од кокос, Оз

DEN 319.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Природно извлечен од кокос Органски шеќер од кокос е прекрасна замена за шеќерот, обезбедувајќи ја сладоста што ја заслужувате на понизок гликемиски индекс. Тој е овластен УСДА органски и е направен од избрани состојки без вештачки вкусови или конзерванси, за да можете да уживате во вкусот без да се грижите за штетни адитиви. Овој шеќер од кокос има вкусна светлина, сладок, вкусен вкус кој е идеален за печење и може да се користи во однос 1 : 1 со рафиниран или гранулиран шеќер. Обидете се да додадете малку во вашето утринско кафе или чај, попрскувајќи се на житни култури или овесна каша, прашина на врвот на вашите омилени десерти или вклучување во вашите омилени рецепти за печење. Достигнете за одличен органски шеќер од кокос и додадете допир на сладост во вашиот ден! Голема вредност Органски нуди широк опсег на овластена органска храна на УСА, кои се избрани за да ги исполнат нашите високи стандарди, како и вашите. Ние користиме здрави состојки без вештачки вкусови или конзерванси за да испорачаме одлична храна на која можете да верувате по прифатлива цена. Пополнете ја масата со органска храна што го заслужува вашето семејство без да го исцедите вашиот буџет. Органски шеќер од кокос со голема вредност, 16 мл : УСДА овластен органски. Одлична замена за обичен шеќер. Погоден за пијалоци, печење и попрскување. Resealable торба за одржување на свежината.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.