Урбано Живеалиште Деца Целосна Кралица Реверзибилен Памук Детски Ватенка Сет И Декор Перници Розова Покривка

Урбано Живеалиште Деца Целосна Кралица Реверзибилен Памук Детски Ватенка Сет И Декор Перници Розова Покривка

DEN 2.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Лебдат во земјата на соништата со чуден шарм На Урбаното Живеалиште Деца Облак Памук Реверзибилна Покривка во собата. Прекривката и шамс (1 Во Двојни Големини) покажуваат симпатичен и мек облак мотив во мека шарена палета со цврст рикверц. Долгнавеста декоративна перница се одликува со насекаде, а квадратната перница има извезен еднорог. Направен од 100% претходно намален памук, овој комплет за покривање е хипоалергичен и подготвен за кревет веднаш надвор од пакувањето. Овој комплет за постелнина е исто така сертифициран ЗА ОЕКО-ТЕКС, што значи дека не содржи никакви штетни материи или хемикалии. Симпатична и меки облак печатени памук реверзибилна покривка во собата. Прекривка/Измама : мека измиена памучна печатена ткаенина на лицето, цврст памук обратно, 7,1 мл/квадратни метри памучни фили, претходно измиени. Перница : памучна школка и полиестер пополнување. Прекривката јорган е исполнета со памук за максимална удобност. Прекривката е претходно измиена за да се избегне понатамошно намалување. Комплетот Вклучува : 1 Корица : 88"W x 88"L, 2 Стандардни Шеми : 20"W x 26"L(2), 1 Украсна Перница : 16"W x 16"L, 1 Украсна Перница : 12"W x 16"L. Oeko-Tex Сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии (7995 CIT CITEVE). Машина за перење за лесна нега. Место Чисти Перници.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.