Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Полиграфски Тест, Детектор За Лаги Пластика За Дома За Деца За Дневна Соба За Родители За Колеги За Пријатели

Полиграфски Тест, Детектор За Лаги Пластика За Дома За Деца За Дневна Соба За Родители За Колеги За Пријатели

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Полиграфски Тест, Пластика За Детектор За Лаги За Дома За Деца За Дневна Соба За Родители За Колеги За Пријатели Спецификација : Опис : r овој детектор за лаги може да помогне да се види преку белата лага помеѓу децата и родителите, пријателите, колегите и љубовниците.ставете ја раката На рачната плоча на шокантниот лажго.ако ја кажете вистината, можете безбедно да се оддалечите од неа и ако кажете лага за детектор или сте дале неприфатлива количина на половина вистини, ќе добиете електричен шок.Карактеристики : R R Материјал : пластикаr Димензии : 16 x 16 x 8,5 cm r Моќност од 3 x aaa батерии.(Не е вклучено) R r Инструкција : r 1. Прво на сите, ставете ја десната рака на слотот за прст, осигурајте се да го насочите контактот со сензорот за прст, врзан рака со појас.р 2. Притиснете го копчето за ресетирање, држете ги прстите мирни, ве молиме не мрдајте, а потоа притиснете го копчето "анализатор", машината ќе ги прочита вашите податоци. Светлото на детекторот за лаги последователно ќе започне,ќе го слушнете звукот на машината "читање податоци". Во овој момент, вашите податоци се внесени за детектор за лаги, затоа започнете ги прашањата.р 3. Запомнете : По секое прашање мора да кликнете на копчето "анализатор". Детекторот за лаги ќе ве измери лага или не, и нивото на лага. Ако лажете, ИНДИКАТОРОТ ЗА ЛЕР ќе го покаже степенот на лажење. Има вкупно пет светла, 3 зелени, 2 црвени. Тие ќе го следат тестот и ќе се вклучат, лажете поголемо светлото е вклучено повеќе. Ако лажете или дадете неприфатлив одговор, или ги искривувате фактите, тогаш сите светла ќе се вклучат, тогаш ќе бидете казнети со електричен шок. R r Предупредување (Многу Важно) : r ве Молиме внимателно прочитајте ги предупредувањата пред Упатствата за употреба. Ова е чудна игра на нови модели, а не во традиционалната смисла на играчките! Не е погоден за играње за деца под 14-годишна возраст. Шансите за играта имаат одреден шок ефект, а електронските уреди како пејсмејкерите имаат одредени пречки, ненадејна болест со срце, епилепсија и слично ненадејна болест или оние кои силно реагирале против електричен шок не играат. Вклучен Е Пакетот : r 1pc x Електричен Детектор За Лаги (не ги вклучува батериите 3x AAA) со вграден детектор за лаги, шок играта ќе ја прикаже вистината на одговорот на практичен LED метар со две поставки, вистина и лага и спектар на осветлување помеѓу нив. Ставете ја раката на рачната плоча на шокантниот лажго. Ако ја кажете вистината, можете безбедно да се оддалечите од неа и ако кажете лага на детектор или сте дале неприфатлива количина на половина вистини, ќе добиете елетричен шок.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.