Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Моторинг ГКТСЕТ-ББС-Лт За Да Чеви Биг Блок ББС Мотори Алуминиум Издувен Колектор Заглавие Заптивка Сет 71

Моторинг ГКТСЕТ-ББС-Лт За Да Чеви Биг Блок ББС Мотори Алуминиум Издувен Колектор Заглавие Заптивка Сет 71

DEN 1.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Во зависност од вашиот мотор и видот на возилото, издувниот колектор може да биде комплет цевки или може да биде склоп на колектор од леано железо. Во суштина издувниот колектор ги зема изгорените издувни гасови од цилиндрите на моторот и го исфрла гасот преку издувниот систем и излегува низ опашката на автомобилот. Заптивката на издувниот колектор ја запечатува површината на издувниот колектор на површината на главата на цилиндерот, спречувајќи протекување во системот. Со текот на времето, постојаното проширување и контракција на компонентите (предизвикано од постојано загревање и ладење во моторот), може да предизвика истекување на заптивката. Овие протекувања можат да бидат опасни бидејќи излегуваат топли издувни гасови и може да ги оштетат другите компоненти во моторниот простор. Заптивка на издувниот колектор што протекува, исто така, може да влијае на перформансите на моторот. Затоа, заменете ја заптивката и вратете ги изгубените перформанси.Пакет Вклучени : 1 X Заглавие / Издувни Колектор Заптивка Set Hardware Како Што Е Прикажано Опрема : 65-72 Chevy Big Block Мотори Одговара На Насловот Модел HDS-BBC396-572-SHORTY, HDS-BBC-HUGGER, HDS-BBC-LT Алуминиум Засилен Графит Издувни Гасови Колектор Заптивка. Комплетен Хардверски Комплет за Инсталирање На Заглавието На Резервниот Пазар на вашето Возило. Одлично За Замена На Исчезнати Или Оштетени Дихтунзи Изберете : 1970 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 8 Цил Л1970 ШЕВРОЛЕТ НОВА 8 Цил Л1970 ШЕВРОЛЕТ ЕЛ КАМИНО 8 Цил Л1966-1967 ШЕВРОЛЕТ ИМПАЛА 8 Цил Л1972 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 8 Цил 6.6 Л1972 ШЕВРОЛЕТ МОНТЕ КАРЛО 8 Цил 6,6 л1972 Шевролет ел камино 8 ЦИЛ 6,6 Л1972 Шевролет Импала 8 ЦИЛ 6,6 Л1972 ШЕВРОЛЕТ КАПРИС 8 ЦИЛ 6,6 Л1972 Шевролет камаро 8 ЦИЛ 6,6 Л1970-1971 ШЕВРОЛЕТ П30 8 Цил Л1972 Шевролет Бискејн 8 Цил 6.6 л1970-1971 Шевролет п20 8 ЦИЛ Л1972 Шевролет Нова 8 ЦИЛ 6.6 Л1972 ШЕВРОЛЕТ БЕЛАИР 8 ЦИЛ 6.6 Земјиште Повеќе - Додадете Го Вашето Возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.