Шејкер Јадење Стол, Во собата на 4, Бела

Шејкер Јадење Стол, Во собата на 4, Бела

DEN 4319.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Донесете дома класичен изглед во вашата трпезарија со Шејкер Трпезариски Столови (Комплет од 4) Во Бело. Тие имаат традиционален стил што може да го трансформира чувството на вашиот простор. Овие Бели столчиња за јадење се модерен поглед на традиционалниот мебел во стилот На Шејкер. Тие се направени од квалитетно гумено дрво и се цврсти и сигурни. Тие имаат уникатен дизајн со летва што ги прави удобни и пространи за гостите на семејството или вечерата. Достапна е и соодветна табела (се продава одделно) за нив. Тие можат да се користат како седишта за настани, за замена на вашите сегашни столици или за седење на биро или маса. Изберете ја бојата што одговара на вашиот стил на декор. Ограничувањето на тежината е 200 фунти за секој стол. Вклучува : четири (4) столици за јадење. Летва назад шејкер стил дизајн. Цврста конструкција од гумено дрво. Идеално поставување како дополнително седење за настан, трпезарија или кујна. Разновидниот дизајн работи добро со многу стилови на маси и декор на просторијата. Достапно Во Црно, Еспресо и Бело. Бродови во еден (1) картон, потребно собрание. Дизајниран да одговара на современите, преодните и француските стилови на земјата. Ограничувањето на тежината е 200 фунти за секој стол стол седиште димензии : 17.5 "W x 17.5" d x 17.5 "H. Чаир вкупните димензии : 17.5 "W x 19.75"D x 35.25" H.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.