Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Сатерс Карамел Креми, Оз

Сатерс Карамел Креми, Оз

DEN 103.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Направени со вистинско млеко, Карамелите Од Брахс се тука за да ве задоволат вас и вашиот сладок заб. Овие индивидуално завиткани квадрати од карамела од ванила обезбедуваат неодоливо богат и кремаст вкус со кадифена текстура. Совршено за грицкање во движење. Имајќи ги предвид неговите клиенти кои мораа да ги стават на полица сопствените набавки, Џон Сатер реши да направи дупка во своите производи. Овој мал изум засекогаш ја промени индустријата за бонбони. Фала Г. Сатер! Не се користени повистинити зборови за да се опише нешто толку прецизно како "Богато и кремасто" за овие попустливи карамелни квадрати. Направено со вистинско млеко ги прави неодоливи. Погодно, тие се индивидуално завиткани што го олеснува споделувањето. Без грижи, исто така ви го олеснува складирањето за подоцна. Засладете го денот на сите со Сатери.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.