Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Чарлс Рајт И Вотс 103-Та Улица Streetам Бенд-Изрази Се-Ограничени 180-Грама Тиркизна Боја Винил

Чарлс Рајт И Вотс 103-Та Улица Streetам Бенд-Изрази Се-Ограничени 180-Грама Тиркизна Боја Винил

DEN 1.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ограничено издание од 750 поединечно нумерирани копии на тиркизна боја 180-грама аудиофил винил. Пејачот, пијанистот и гитарист пејачот, пијанистот И гитарист Чарлс Рајт водеше една од одличните фанк групи од доцните 60-ти и раните 70-ти, Streetамот на Вотс 103-та Улица. Нивниот најдобар избор беше "Изрази се", песна што изрази нагон за слобода. Исто така, беше меѓу најпримерните фанк песни за хип-хоп и рап групи како Што се Н.В. А., Куртис Блоу и Фу-Шникенс. "Изрази се" прикажан на нивниот албум со ист наслов од 1970 година, кој исто така ја содржеше критички признатата и популарна балада " Љубовна Земја".Албум Песни1. Љубов Земја2. Имам Љубов3. Високо Како Јаболко Пита-Парче I4. Изрази Се 5. Свесен Сум6. Високо Како Јаболко ПИТА-Парче II Чарлс Рајт И Вотс 103-Та Улица Streetам Бенд-Изрази Се-Ограничени 180-Грама Тиркизна Боја Винил.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.