Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ликвит Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, оз. Цевка, Живописно Црвено Портокалово

Ликвит Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, оз. Цевка, Живописно Црвено Портокалово

DEN 315.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Тешката Боја на Телото на ликвитекс има путер, густа конзистентност која, кога е сува, ги задржува врвовите и текстурите што ги создавате со четката или ножот за сликање. Идеален за уметници кои уживаат во импасто техники и експериментираат со димензија. Ликвитекс Професионална Тешка Акрилна Боја На Телото, 2 мл. Цевка, Живописно Црвено Портокалово. Во согласност СО АСТМ Д4236; безбеден за едукативна употреба. Флексибилен кога е сув. Сатенска завршница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.