Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дорман 602-Раката На Бришачот На Шофершајбната На Возачот За Специфични Модели На Мек

Дорман 602-Раката На Бришачот На Шофершајбната На Возачот За Специфични Модели На Мек

DEN 4401.44
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Оваа рака на бришачот на шофершајбната е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната рака на одредени возила и е дизајнирана за издржливост и сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа рака на бришачот на шофершајбната е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната рака на одредени возила. Ја враќа функционалноста-сигурна замена за оригиналната рака на бришачот што не успеа поради абење на пружината, оштетување од снег или замор од метал. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : МЕК РД : 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.