Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Nokian WR G Сите Временски услови 245 40R 99W XL Патничка Гума

Nokian WR G Сите Временски услови 245 40R 99W XL Патничка Гума

DEN 2.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Nokian WR G4 245/40 R20 99 W XLOVERVIEWDesigned За употреба на купеа, седани и минивани, гумата Nokian WR G4 обезбедува вистински перформанси за сите временски услови. WR G4 е дизајниран со асиметрична шема на шарите што содржи елементи за дизајн на зимски шари (вклучувајќи назабени шипки и длабоки канали) внатре со дизајн на суво време кон надворешното рамо и два периферни жлебови за одводнување на водата. WR G4 обезбедува зимски перформанси со целогодишна шема на шарите и е заштитена со 60.000 милји ограничен животен век на шарите на производителот. Дизајниран за употреба на купеа, седани и мини комбиња. Поддржан од 60.000 милји ограничен производител на траење на шарите. Три Врвни Планински Снегулки сертифицирани за употреба во умерени до тешки зимски временски услови. Асиметрична шема на шарите со дизајн на зимски шари надвор, дизајн на суво време кон рамо за вистински перформанси во текот на целата година. Оптимизираниот дизајн ја зголемува удобноста при возењето со намалување на звуците и вибрациите. Големина : 245/40Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2013 Буик Лакрос Кожа 2019-20 Шевролет Импала Премиер 2014-16 Буик Лакрос Премиум 2012 Крајслер 300 Ц 2016-19 Шевролет Камаро СС 2017 Буик Лакрос Суштина 2019 Кадилак ХСТССПОРТ Платина 2013 Кадилак ХТС Премиум 2017 КАДИЛАК ХТС vsport премиум луксузни 2014-16 Кадилак Xts Vsport Платина 2018 Кадилак Xts Платина 2016 Buick Cascada Премиум 2021-22 Polestar Polestar 2 Лансирање Издание 2020-23 chevrolet Camaro Lt1 2011-13 INFINITI M37 X 2014-21 Maserati Ghibli S Q4 2016-18 Bmw X4 M40i 2017 Buick Cascada Спорт Турнеја 2017-18 Линколн Континентална Црна Етикета 2018-19 Buick Lacrosse Avenir 2014-16 Infiniti Q70 5.6 2015-17 Infiniti Q70l 5.6 2019 Buick Cascada Спорт Турнеја И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.