Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Женска Долна Облека Отпорна На Истекување Менструална Долна Облека Памук Преку Ноќ Гаќи

Женска Долна Облека Отпорна На Истекување Менструална Долна Облека Памук Преку Ноќ Гаќи

DEN 0.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ткаенина : 92% Најлон 8% Спандекс. Крпа За Меѓуножје : Прв Слој 100% Памук. 82,2% Вискозни Влакна 17,8% Полиестер. Боја : 1*темно сина+2*сива+2*црна (5 парчиња). Ткаенина што ја отстранува влагата, ве одржува удобно, Поставата е три слоја отпорна на истекување меѓуножје, постигнува пропустливост на влага, отпорност на вода. Целосна покриеност област на предната страна на грбот, активни или спиење во безбедно од било истекување нема повеќе хаос на душекот или срамни дамки на облеката. Служи како дополнителна заштита од протекување. Треба да ја додадете подлогата/тампонот. Долната облека ве штити доколку има прелевање од подлогата/тампонот. Машинско перење/миење раце и сушење на воздух. Постои посебен материјал под водоотпорна постава. Не ги ставајте на машина за сушење алишта. СОВРШЕНА ЗА СИТЕ ЖЕНИ : нашата менструална долна облека за жени е направена за менструални циклуси, постпартално крварење, уринарна инконтиненција и протекување на мочниот меур. Оваа памучна менструална долна облека со висок струк за жени, исто така, може да обезбеди умерена абдоминална поддршка и е погодна за постпартално закрепнување. Тие обезбедуваат дополнителна заштита за да спречат непријатни дамки на панталони или чаршафи и ви нудат удобност дење и ноќе. Висококвалитетна ткаенина : 95% долг главен чешлан памук и 5% еластан. Тие имаат облога отпорна на истекување со мешавина од памук, полиестерски влакна и водоотпорна ПУЛ мембрана што дише. Подолга И Поширока Заштита : слојот отпорен на истекување на овие женски менструални гаќи користи поширок и подолг дизајн, со целосна покриеност од напред кон назад, правејќи да се чувствувате порелаксирано и поудобно за време на секојдневните активности или спиење . ВИСОКО АБСОРБЕНТА И ОТПОРНА на ИСТЕКУВАЊЕ : специјалната ткаенина на слојот отпорен на истекување во гаќичките од нашиот женски период има силна апсорпција, дише и водоотпорна и лесна за чистење дамки. Надворешниот слој е изработен од висококвалитетен памук. Ткаенината е дише и удобна, ја отстранува влагата, еластична и мека. ДОПОЛНИТЕЛНА ЗАШТИТА-во денови на тежок проток, додека носите неопходна подлога, тампон или менструална чаша, оваа долна облека е совршена за заштита од прелевање. Ако вашата подлога/тампон протекува или се прелева, менструалната долна облека е вашата дополнителна заштита за дополнителна безбедност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.