Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ханес Машки Екосмарт Краток Ракав Џерси Поло Кошула, До Големина 6XL

Ханес Машки Екосмарт Краток Ракав Џерси Поло Кошула, До Големина 6XL

DEN 2.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ханес Машки Екосмарт Дрес Со Кратки Ракави Поло е удобен како и вашата омилена маица..но, тоа е доволно елегантно за носење насекаде. Ткаенината Екосмарт е мек памучен поли дрес кој се спротивставува на брчките и е направен со до 5% рециклиран полиестер од пластични шишиња. Плетените манжетни и јаката за заварување се дизајнирани да ја задржат својата форма да се мијат после миење, а чистата готова плоча со две бисерни копчиња му дава класичен поло изглед. Ханес Машки Екосмарт Краток Ракав Џерси Поло Кошула : еколошки одговорен-направен со до 5% рециклирани полиестерски влакна од пластични шишиња. Мекиот дрес од памучна мешавина се спротивставува на брчките. Плетените манжетни и јаката за заварување ја одржуваат својата форма измијте после миење. Чиста завршена плоча со две бисерни копчиња. Деколте со јака. Памук/Полиестер, со до 5% од полиестерот создаден од рециклирана пластика. Ткаенина : 50% Памук/50% Полиестер. Машинско перење ладно со слични бои, внатре кон надвор ако е украсено. Користете само нехлор кога е потребно. Падне сува ниска. Ладно железо доколку е потребно. Не железо декорација. Исто така достапни Во Големи Димензии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.