Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Bernat Softee Chunky Yarn-Summerset, мултипак од 6

Bernat Softee Chunky Yarn-Summerset, мултипак од 6

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Ова предиво е предиво од супер бујна тежина која има широк опсег на сенка. Тоа е лесна и долгогодишна врвна ултра-мека акрилна предива без да се обои за авганистанци, џемпери, палта и многу повеќе. Овој мултипак содржи шест топки предиво. Категорија на тежина : 6. Содржина : 100% акрилик. Putup : 3.5oz/100g, 108yd/99m. Мерач : 11 STX14 R = 4in/10cm на игли со големина US11/8mm. Предложена големина на кука со капчиња : кука L11/8mm. Dyelotted : Ние се обидуваме, но не сме секогаш способни да одговараат на Dyelots. Грижа : Машинско миење, сушење суво, не бели, не желези, не исуши го чисто. Доаѓа во најразлични бои. Секој се продава одделно. Увезени. Bernat Softee Chunky Yarn-Summerset, мултипак од 6.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.