Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Особено: Особено За Божиќ, Поп , Бк: Божиќни Омилени Организирани За Рани Средни до Средни Пијанисти

Особено: Особено За Божиќ, Поп , Бк: Божиќни Омилени Организирани За Рани Средни до Средни Пијанисти

DEN 147.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Особено Популарната Божиќна серија содржи аранжмани на некои од најпопуларните секуларни божиќни парчиња на сите времиња. Пијанистите од сите возрасти ќе уживаат во овие музички задоволувачки аранжмани кои се софистицирани, но сепак достапни. Наслови : Божиќен Валцер * Ладен Снешко * Холи И бршлен * (Нема Место Како) Дом За Празниците * Ѕвончиња * Нека Снег! Нека Падне Снег! Нека Падне Снег! * Орев' За Божиќ * Нема Божиќ Како Домашен Божиќ. Овие парчиња имаат добра педагошка заслуга. Тие нудат challмички предизвици, проширени легато обрасци во двете раце, различни артикулации и голема можност да научат експресивно фразирање и легато педали. - Клавиер Придружник Специјално За Божиќ, Поп, Бк 1 : 8 Божиќни Омилени Организирани За Раните Средни До Средни Пијанисти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.