Луверн 415088-Зафат Чекор во. Табли За трчање Одговара изберете: 2001-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2001-ГМЦ СИЕРА

Луверн 415088-Зафат Чекор во. Табли За трчање Одговара изберете: 2001-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2001-ГМЦ СИЕРА

DEN 3199.68
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Таблите за Трчање На Чекорот За Држење од Луверн се изградени за да ви помогнат да ја завршите работата. Овие табли за трчање можат да се пофалат со површина со ширина од 7 инчи за да гарантираат сигурна основа што е безбедна и безбедна. Тие се направени од издржлив алуминиум и завршени со црн капут во прав за да помогнат да се спротивстави на ' рѓа и корозија. Таблите за Трчање Со Чекори за Држење нудат безбедност од флота и се дизајнирани со отворена шара на таблите за трчање за да понудат поголема влечна сила и работа за да исфрлите нечистотија и остатоци од чизмите за да имате почиста кабина. Секој сет се продава во парови, а заградите користат веќе постоечки точки за монтирање и нудат прилагодено вклопување бидејќи се дизајнирани специфични за возилото. Не е потребно дупчење за повеќето инсталации. Луверн 7 " Зафат Чекор Трчање Одбори 415088-401113 флота одобрени, проширени метални шари за максимална влечење и безбедност. Алуминиумска конструкција обложена со прав да биде силна, лесна и без ' рѓа. 7 " широката површина за повлекување обезбедува безбеден, удобен влез и излез. Отворените шари тропаат нечистотија и снег од чизмите за да помогнат да се одржи чиста кабината на камионот. Издржлив, текстуриран црн капут во прав за елегантна, професионална завршница. Мазните, заоблени крајни капачиња ги елиминираат острите агли. Лесна инсталација со држачи за монтирање специфични за возилото. Заградите обложени со прав користат прицврстувачи од нерѓосувачки челик за трајна цврстина. Факултативна црна алуминиумска позадина достапна во 75" (#4178) или 85 "(#4188). Ограничена доживотна гаранција (петгодишна завршница, едногодишни делови).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.