М122610000020, Приво Унизе Заштитни Очила, Секоја, Портокалова

М122610000020, Приво Унизе Заштитни Очила, Секоја, Портокалова

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Стилските Приво унисекс заштитни очила изгледаат мазни колку што функционираат. Дизајн на половина рамка мостови во евро стил и удобност со меки врвови и слепоочници, нежен мост за нос и цврста поликарбонатна леќа која апсорбира 99,9 проценти ултравиолетова светлина. Облогата против магла овозможува целодневна, внатрешна или надворешна употреба. Препорачани за монтажа, чистење, електрична енергија, одржување на објектот, мелење, машински операции, сликање и брусење, овие заштитни очила помагаат да ги заштитите очите од удар и ултравиолетова светлина. Безбедносните очила ги исполнуваат Високите Барања ЗА Влијание НА ANSI Z87. 1-2003, 3 M Приво Унисекс Заштитни Очила, 1 Секој (Количина) Европски стил на улична облека. Удобни, меки совети за храмот. Црна рамка со портокалова акцент храм совети. Поликарбонатната леќа апсорбира 99,9% УВ. Леќата малку обвива за дополнително покривање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.