Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Маскарада Стратегија одбор игра за возрасти и нагоре, Од Asmodee

Маскарада Стратегија одбор игра за возрасти и нагоре, Од Asmodee

DEN 767.84
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Присуствувајте На Маскарадата и обидете се да го откриете идентитетот на вашите противници. Кој ја кажува вистината? Кој блефира? Откријте ја вистината на толпата, додека го криете сопствениот вистински идентитет! Маскарадата е игра на скриени идентитети, блефирање и одбивање за двајца до тринаесет играчи. Целта на играта е да се добие најмногу злато, но можете да добиете злато со кажување на вистината или со успешно блефирање. На почетокот на играта, секој играч добива Картичка Со Карактер, но како што играта продолжува, вашата Картичка Со Карактер (и вашиот идентитет) ќе се менува со вртоглава брзина. Можете ли да навлезете во лагите за да ги одредите тајните на вашиот противник? Дали воопшто го знаете сопствениот идентитет? 2-13 играчи, на возраст од 10 години и постари. Игра на блефови и уникатни ликови. За 2 до 13 играчи. Може да се игра за 30 минути. Одлична стратешка игра за тинејџери и возрасни, на возраст од 10 и повеќе години.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.