Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2006-ХАМЕР Х3, 2009-ХАМЕР Х3Т

Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2006-ХАМЕР Х3, 2009-ХАМЕР Х3Т

DEN 1749.28
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Новите дизајни на отворени тркала ги оставаат компонентите на сопирачките поизложени, а агресивните хемикалии за одмрзнување можат да ја забрзаат корозијата. Ако роторот не е обложен, веднаш може да се формира црвена ' рѓа. Raybestos® element3é обложени ротори комбинираат целосна Сива Фузија 4.0 слој со ое-исти материјали, дизајн, димензии и производствен процес. Комбинацијата на оваа комерцијална технологија за завршна обработка и инженерство специфично за возилото промовира долготрајна заштита од ' рѓа, оптимално ладење, најдобри перформанси во класата, ултра мазно сопирање и максимизиран век на траење. Ова беше развиено за секојдневниот возач кој бара исклучителни перформанси. • Сивата Фузија 4.0 облога за долготрајна заштита од 'рѓа ги прави роторите На Елемент3_ совршен избор за продолжено изложување на дожд, сол, снег и сурови хемикалии на патиштата • ое-исти, квалификуван материјал Г3000 обезбедува структурен интегритет и максимален век на траење • Странично истекување од 0.004" или помалку и варијација на дебелина помала од 0.0005" обезбедува помалку пулсирање на педалата, помал шум на сопирачките и Продолжен Век на Траење на Подлогата • балансирањето на мелницата помага да се минимизираат варијациите на дебелината На Роторот и доведува до соодветна рамнотежа, минимизирани вибрации и потивки вклопувања за запирање изберете : 2006-2010 хамер н3 2009-2010 хамер х3т и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.