Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Пирели П Нула 225 40Р И Гума

Пирели П Нула 225 40Р И Гума

DEN 2.67
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Пресвртница во развојот на палетата на производи Пирели, П Нула е избрана како оригинална опрема за некои од најпознатите ориентирани кон перформанси и моќни модели на автомобили на пазарот. Гумата е хомологирана За Алфа Ромео, Астон Мартин, Ауди, Бентли, Бмв, Буик, Кадилак, Шевролет, Доџ, Ферари, Форд, Јагуар, Џип, Ламборџини, Ленд ,ер, Линколн, Лотус, Масерати, Мекларен, Мерцедес, Мини, Пагани, Порше, Фолксваген и Волво но тоа погоден Е И За поширок спектар На Патници. Изграден со три цврсти централни ребра кои го зголемуваат сопирањето и влечењето при возење со поголема брзина. Се одликува со цврста, оптимизирана контактна лепенка која дополнително ја зголемува влечната сила и го намалува нерамномерното абење за подолг век на траење. Структурата на гумата има за цел да обезбеди одличен одговор на управувањето, што е од суштинско значење во спортското возење, и е дизајнирана да постигне униформа облека за газење. Пнк (Систем За Поништување На Бучавата Пирели) и жлебовите со специјална форма во областа на шарата се дизајнирани да го намалат внатрешниот шум и да ја подобрат удобноста на погонот. Овој производ се одликува со Рамна технологија, која е дизајнирана да им овозможи на возачите да одржуваат подобра контрола и да возат до 50 милји под одредени услови во случај на брзо губење на притисокот на инфлацијата. Големина : 225/40Р19. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2011-13 Хјундаи Битие Купе 3.8 Р-Spec 2011-12 Мини Купер Countriman S ALL4 2013-16 Мини Купер Сонародник Џон Купер Работи ALL4 2013-18 BMW 320i База 2012-16 BMW 328i База 2017-18 bmw 330i x Drive База 2010 Hyundai битие купе 2.0 т Р-Spec 2013-18 Bmw 320i Xdrive База 2013-16 Bmw 328i xdrive база 2018-20 Bmw 430i Xdrive GRAN КУПЕ БАЗА 2014-18 bmw 328d база 2018 Bmw 330e База 2014-18 bmw 328d x Drive База 2015-16 Bmw 428i Gran Купе База 2013-15 Bmw 335i Xdrive База 2014-16 Hyundai GENESIS купе 3.8 Крајна 2017 Bmw 330e Iperformance 2014 BMW 435 I xdrive база 2012-15 BMW 335i база 2019 bmw 430i база 2017 Алфа Ромео Џулија ти 2016-18 Бмв 340и База 2015-16 Бмв 428и Xdrive Гран Купе База И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО вашето возило во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.