Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Органски Роибос Чај Кеси, Грофот

Органски Роибос Чај Кеси, Грофот

DEN 104.32
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Еднаква Размена Органскиот Чај Роибос е чај од црвена грмушка од Јужна Африка, природно без кофеин и преполн со вкус. Аромите на сладок кедар, ванила, бобинки и цитрус го прават овој чај совршен за секое време од денот. Вкусно е со млеко, како што е, и преку мраз. Овој органски билен чај го одгледуваат земјоделците во Оригиналната Задруга Роибос Во Вупертал во Јужна Африка. Овие мали земјоделци беа истуркани од нивната плодна земја во 1800-тите, а подоцна издржаа сегрегација наметната од апартхејдот. Сувата земја каде што сега растат овој чај Од Роибос е предизвик за повеќето култури. Но, за Роибос, побавниот раст значи квалитет што не може да се најде никаде на друго место. Во 1986 година, тројца пријатели започнаа Еднаква Размена за да го оспорат постојниот модел на меѓународна трговија, кој фаворизира големи плантажи, агро-бизнис и мултинационални корпорации. Наместо тоа, нашата компанија тргна да ги поддржува малите земјоделци. Ние работиме секој ден за да изградиме заедница помеѓу нашите земјоделски партнери и потрошувачи, преку образование, застапување и, се разбира, со продажба на вкусни, одржливи и негување производи директно за вас. Нашите вкусни органски чаеви за Фер Трговија се добиени од мали земјоделски задруги во Индија, Шри Ланка и Јужна Африка. Нашите органски листови од чај се одгледуваат внимателно и доаѓаат во уникатни вкусови кои ја загреваат душата. Придружете ни се во поддршката на моделот на чај За Фер Трговија кој промовира демократија во трговијата со органски чај. Фер Трговија, УСДА Сертифициран Органски Чај. Природно билен чај без кофеин преполн со вкус ќе вкусите ноти на сладок кедар, ванила, бобинки и цитрус. Состојки : Органски Роибос. Насоки за подготовка : Доведете ја водата да зоврие (212 F). Стрмни 5-7 минути.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.