Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Даниел Смит Екстра-Фин Акварел, 15мл, Сив Титаниум

Даниел Смит Екстра-Фин Акварел, 15мл, Сив Титаниум

DEN 3.33
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Овие живописни акварели го опфаќаат спектарот на бои од историските пигменти првично користени од ренесансните мајстори до природните земјени тонови и живописните кинакридони. Оваа боја има одлични својства за четкање, што ги прави овие бои пожелни за секој уметник со акварел. Даниел Смит Екстра-Фин Акварел, 15мл, Сив Титаниум. Извонредна јачина на бојата. Пигменти набавени од целиот свет. Произведени Во Сиетл, Вашингтон.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.