Оди на формализација 0 0.00

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хју Фонг Срирача Топол Чили Сос, Шише 9оз

Хју Фонг Срирача Топол Чили Сос, Шише 9оз

DEN 2.00
 

Достапно е за нарачката
Од стоката

Хју Фонг Срирача Топол Чили Сос (9оз) е вкусен зачинет чили сос кој може да се нанесе на многу јадења. Овој популарен сос е создаден од пиперки зрели од сонце во мазна паста со додавање на дестилиран оцет, лук, шеќер и сол. Неверојатниот вкус е фатен и запечатен во погодно шише што е лесен за употреба што сигурно ќе ги задоволи вашите зачинети потреби. Овој разноврсен чили сос може да се користи на сѐ, од пилешко, говедско, спам, леб, школки и многу повеќе. Чили сосот додава прекрасен и зависен вкус на вашите јадења, што е фактор што придонесува за неговиот долг успех од 1980 година. Овој иконски сос може лесно да се препознае поради едноставниот дизајн на зелениот нос, црвената паста и маскотата од петел на шишето. Овој сос е без глутен, кошер сертифициран и направен во САД. Чувајте го на ладно и суво место и може да се користи во секое време. • Вкусен и разноврсен чили сос • Вистинска количина на пикантност • Лесно за Користење шише •.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.